Friday, June 24

Friday, June 24

Bozo Stage

12 p.m. The Lion, the Squirrel & the Man with a Moustache

12:55 p.m. Love Culture

1:50 p.m. The Rees Finley Band

2:45 p.m. Bombing Mansfield

3:40 p.m. Manabozo

4:25 p.m. Rwanda Women in Action Dancers

4:55 p.m. The Bastard Sons of Neptune

5:55 p.m. Local Color

6:55 p.m. Dexter Wesley & The New Experience

7:55 p.m. The Funky Roots

8:55 p.m. The Fabulous Johnson Brothers

9:55 p.m. MojoFlo

Gazebo Stage

12:00 p.m. Slick City Ramblers

12:55 p.m. Erika Hughes

1:55 p.m. Mas Bagua

2:50 p.m. Miller-Kelton

3:50 p.m. G. Finesse & The N.S.

4:45 p.m. Chicken Hawk Bird Getters

5:30 p.m. SB5 Solidarity Singout

6 p.m. Big Al & His Capital City Players

7 p.m. Shrub

8 p.m. Under the Sun

9 p.m. Colin Gawel & The Lonely Bones

10 p.m. Bucktown Kickback

Off-Ramp Stage

12:00 p.m. The Reisters

12:45 p.m. Joshua P. James

1:30 p.m. The Intercontinental Champs

2:10 p.m. Wing & Tusk

2:45 p.m. The Ferals

3:30 p.m. Old Hundred

4:15 p.m. Whoa Nellie!

5 p.m. The Tin Hearts

5:45 p.m. Lackluster

6:30 p.m. Karate Coyote

7:15 p.m. Alleyes Path

8 p.m. Envelope

8:55 p.m. Brothers

9:15 p.m. The Town Monster

10:15 p.m. Phantods

Jazz Stage

12 p.m. Chase Potter & Friends

12:50 p.m. Daniel Zwelling & The Beautiful People

1:45 p.m. Rem Milligan

2:40 p.m. Aaron Quinn

3:20 p.m. Speaker: Swearingen/Caruso

3:50 p.m. Jayanthi Quartet

4:50 p.m. Bryan Olsheski

5:50 p.m. Katanya Ingram & The Full Measure

6:50 p.m. Daddy Romance

7:50 p.m. The Good Instrument Friends

8:50 p.m. Renee Dion & The Liquid Crystal Project

9:55 p.m. Flypaper

Live Arts Stage

12:00 p.m. Drum Circle

1:05 p.m. Jessijem

1:55 p.m. Leyla Billman

2:25 p.m. Tener/Marotta Duo

3:10 p.m. Fake Bacon

3:45 p.m. Columbus Dance Troop

4:20 p.m. Majestic Belly Dancing

5:05 p.m. Beautyofmyland

5:50 p.m. el Ritmo Flamenco Ensemble

6:30 p.m. Swingcolumbus

6:50 p.m. Shaolin Funk

7:25 p.m. Susann Moeller

8 p.m. Spit-n-Sketch

8:55 p.m. The Speakeasy

9:40 p.m. Sex Kitten Purr-lesque

10:15 p.m. The Ooh-La-Las

Solar Stage

11:30 a.m. Joanie Calem

12:00 p.m. Homecoming Picnic for the Kids Shaolin Funk

12:55 p.m. Bill Kurzenberger

1:30 p.m. Industrial Hemp workshop

2:20 p.m. Lydia Brownfield

3 p.m. The Smart Grid: The Future of Electricity workshop

4:05 p.m. Leslie Zak

4:45 p.m. Columbus Communities Forum workshop

5:35 p.m. The Saturday Giant

6:15 p.m. Women's Issues: Under Attack? Workshop

6:55 p.m. Anna & The Consequences

7:40 p.m. Dick Plunk; Marc Hizer; Jim Fuller

8:30 p.m. Fox n Hounds

9:30 p.m. Movie: "This Land is Your Land: The Fight to Reclaim the Commons"