Saturday, June 25

Saturday, June 25

Bozo Stage

11 a.m. Anderson Cale

11:50 a.m. The A.A.R.M.S. Band

12:45 p.m. Bum Wealthy

1:40 p.m. The Flex Crew

2:35 p.m. The Floorwalkers

3:30 p.m. Raw Dough

4:15 p.m. Awards Ceremony

4:55 p.m. New Pollution

5:55 p.m. Cowboy Hillbilly Hippy Folk

6:55 p.m. Hubbard Stew

7:55 p.m. Sean Carney

8:55 p.m. Willie Phoenix Band

Gazebo Stage

11 a.m. Franvesco Nappo

11:55 a.m. Dr. E

12:55 p.m. Andy Shaw Band

1:50 p.m. The John Turck Trio

2:50 p.m. The Shaun Booker Band

3:45 p.m. The Wahoos

4:45 p.m. Chern's Noble New Clear Band

5:30 p.m. Speaker: Connie Dejong

6 p.m. Mendelsonics

7 p.m. Angela Perley & the Howlin' Moons

8 p.m. Donna Magavero

9 p.m. The Salty Caramels

Off-Ramp Stage

11 a.m. Endless Recess

11:55 a.m. The Shazzbots

12:50 p.m. Eric Nassau & Friends

1:35 p.m. Joey Hebdo Band

2:20 p.m. Total Fox

2:50 p.m. Speaker: Carl Landry

3:20 p.m. Righteous Buck & the Skull Scorchers

4:05 p.m. Th' Flyin' Saucers

4:50 p.m. The Harvest Kings

5:35 p.m. Unit One

6:25 p.m. The Lost Revival

7:15 p.m. Mooncussers

8:10 p.m. Bush League All-Stars

9:05 p.m. Lydia Loveless

Jazz Stage

12 p.m. Padula Oblongata

12:50 p.m. Jon Coleman

1:40 p.m. Meister Trio

2:20 p.m. Speaker: Reuben Herrera

2:50 p.m. Matt Adams Quartet

3:45 p.m. Circus of Cool

4:40 p.m. Christian Howes Creative Strings Showcase

5:55 p.m. James Gaiters' Muv-Ment

6:50 p.m. New Basics Brass Band

7:50 p.m. Fo/Mo/Deep

8:50 p.m. Descendre

Live Arts Stage

11 a.m. Columbus Karma Thegsum Choling (Ktc)

12:00 p.m. Yoga on High

1 p.m. Khalida Tribe

1:30 p.m. Jim Maneri

2:10 p.m. Desert Dancers

2:45 p.m. Tai Chi Demo w/ Music by Paul Brown

3:20 p.m. Na-Hot-Nah

3:45 p.m. Openhearted

4:35 p.m. Cocoloupedance

5 p.m. Steve Abbott

5:25 p.m. Teen Fiction

6:10 p.m. Organ Grinder Productions

7:05 p.m. India Paws

7:50 p.m. Columbus Community Drummers

8:30 p.m. Drum Circle

Solar Stage

11 a.m. Children's Music Network

12:15 p.m. Supernova

12:55 p.m. Columbus Urban Gardening Renaissance workshop

2:10 p.m. Za, Vanessa Prentice, Florencia Viceconte

2:55 p.m. Progress Ohio workshop

5 p.m. Victoria Parks

4:35 p.m. EPOC Eco Poetry workshop

5:40 p.m. Shohei Toyoda

6:15 p.m. Free Press Saturday Salon

7:20 p.m. Habeeba's Dance of the Arts Bellydancing

8:05 p.m. Bohemian Highway

8:45 p.m. The Field Dogs